بازدید از آسایشگاه محک

۲۷/۴/۹۵ آسایشگاه خیریه کهریزک

خودروی خورشیدی غزال ایرانی در مسیر تور دریای خزر تا خلیج فارس، روز یکشنبه ۲۷/۴/۹۵ ازساعت ۱۰ صبح به بعد ساعاتی را میهمان آسایشگاه خیریه کهریزک بود.در تور خزر تا خلیج‌فارس سعی کردیم کارهای فرهنگی ماندگاری انجام دهیم. یکی از این کارها هم  حضور در آسایشگاه کهریزک بود. همه اعضای تیم آن روز حس خوبی از بودن در کنار سالمندان و معلولان این آسایشگاه گرفتیم و بیشتر به این باور رسیدیم که تصمیم درستی گرفته‌ایم. وقتی با خودروی خورشیدی غزال 3 وارد آسایشگاه شدیم برق غرور را در چشمان همه کسانی که سال‌هاست در این آسایشگاه زندگی می‌کنند دیدیم. چند ساعتی را در کنار آنها بودیم و از ویژگی‌های این خودرو برای آنها صحبت کردیم. دعای خیر پدران و مادران سالخورده این آسایشگاه و معلولان بهترین توشه‌ای بود که به همراه بردیم. طی مسیر نیز برخورد خوب مردم و خطاب کردن ما به‌عنوان افتخارآفرینان کشور صحنه‌های بسیار جالبی را برای ما رقم زد.

 

دیدارکودکان عزیز محک از خودرو خورشیدی غزال 3

فرزندان محک به همراه خانواده‌هایشان و کارشناسان مددکاری و روانشناسی اقامتگاه در تاریخ دوشنبه ۹۵/۷/۲۶ مهمان ما بودند . قهرمانان کوچک مبتلا به سرطان به دعوت گروه مرکز ساخت خودرو خورشیدی غزال دانشکده فنی دانشگاه تهران، سوار بر یک خودرو دوستدار طبیعت شدند و یک برنامه متفاوت را تجربه کردند.

آشنایی با یک خودرو متفاوت

تجربه سواری با خودرو خورشیدی با توضیحات دکتر کارن ابری‌نیا، مدیر گروه ساخت این خودرو همراه بود. این استاد دانشگاه از کودکان و خانواده‌هایشان استقبال کرد و با توضیح اینکه انرژی مورد نیاز این خودرو از خورشید تأمین می‌شود و پس از تبدیل آن به جریان الکتریسیته به حرکت در می‌آید، آن‌ها را به یک ماشین‌سواری متفاوت دعوت کرد. سوار شدن بر خودرو خورشیدی برای کودکان هیجان‌انگیز بود و هر کدام از آن‌ها پس از طی کردن یک دور با این خودرو در محوطه دانشکده، همراه با دوستانشان عکس یادگاری گرفتند.

تماشای یک انیمیشن با دوبله همزمان

در بخش دیگری از این برنامه، کودکان به تماشای انیمیشن «پرندگان خشمگین (Angry Birds)» در سالن آمفی تئاتر دانشکده نشستند. نمایش این انیمیشن که برگرفته از بازی محبوب و پرطرفداری به همین نام است با دوبله همزمان انجمن گویندگان جوان (گلوری) همراه بود. کودکان شادمانه به پرده نمایش خیره شدند و داستان نبرد قهرمانانه این پرندگان را با حضور گویندگان اصلی این انیمیشن دیدند. فرزندان محک در پایان، بسته‌های آموزشی و سرگرمی هدیه گرفتند و برای دوستان دیگرشان نیز هدیه به همراه بردند.

فراهم ساختن اوقاتی خوش برای کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان که صبورانه و پر امید مسیر درمان این بیماری سخت را طی می‌کنند، خواست تمامی اعضای گروه خودرو خورشیدی غزال بود و این که قهرمانان کوچک ما  اولین سرنشینان خودروهای خورشیدی باشند برای همه ما خاطره ای زیبا ساخت.