فرمولا استیودنت

 

فرمولا استیودنت نام سری مسابقاتی است که هر ساله در کشور های مختلف جهان از جمله آمریکا، انگلیس و آلمان برگذار می شود. این مسابقات مهمترین و معتبر ترین رقابت دانشجویی در زمینه موتوراسپرت است که به دست انجمن مهندسین خودروی جهان برپا می شود. هدف آن رقابت دانشجویان سراسر جهان در ساخت سریع ترین و با کیفیت ترین خودروی ممکن در چهارچوب قوانین است.

تیم ما قصد دارد در سری مسابقات 2018 فرمولا استیودنت انگلیس شرکت کند که هرساله بیش از 400 دانشگاه از سراسر جهان از جمله دانشگاه صنعتی مونیخ، دانشگاه اشتوتگارت، دانشگاه rth زوریخ و …. در این مسابقه شرکت می کنند.

محل این مسابقه  پیست سیلورستون انگلیس (محل برگذاری f1  انگلیس) و تاریخ آن تیر 1397 می باشد.

این رقابت ها در سه کلاس بنزینی، برقی و سوخت های نوین ( همه بصورت خودرو های open wheel کلاس فرمولا) برگزار می شود.

معرفی خودرو

خودروی ما از موتور تنفس طبیعی هوندا با حجم 600 سی سی استفاده خواهد کرد که بیشترین قدرت 130 اسب بخار را فراهم می کند.

با توجه به وزن حدود 200 کیلوگرمی ماشین شتاب 0-100 زیر 3 ثانیه پیش بینی شده که با سوپراسپرت های امروزی رقابت می کند.

شاسی خودرو بصورت space frame و با آلیاژ های پیشرفته ساخته خواهد شد. سیستم تعلیق خودرو بصورت pushrod خواهد بود که بیشترین بازده را دارد.

تحلیل های هرکدام از بخش شاسی و تعلیق در نرم افزار های مختلف انجام شده و هدف بیشترین پایداری و استحکام و همچنین کاهش وزن بوده.

طراحی ایرودینامیک خودرو با استفاده از تحلیل های cfd شکل گرفته و هدف  بیشترین downforce  برای سرعت بیشتر در پیچ ها بوده است.

پیشبینی می کنیم که تا انتهای زمستان 1396 خودرو بصورت کامل ساخته شده و آماده آزمایشات فنی خواهد بود.

معرفی تیم

Persis نام باستانی سرزمین پارس است.

ما جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران هستیم که زیرنظر مرکز طراحی و ساخت غزال ایرانی از سال 1395 و به قصد پیشرفت خود، دانشگاه و کشور در زمینه موتوراسپرت تیم Persis Racing را تشکیل دادیم.

هدف تیم ما ورود علم دانشگاهی به رشته موتوراسپرت در ایران است که سالهاست در گاراژ های شخصی و دانش تجربی خلاصه شده.

برای پروژه اول تیم، معتبر ترین مسابقات دانشجویی جهان در زمینه خودرو را در نظر گرفتیم و در سال 2018 در این رقابت شرکت می کنیم.

وبسایت رسمی تیم پرسیس موتوراسپورت

persismotorsport.ir